ARCHIWUM: Przedstawienie - Baltic

SZTUKA

Pamiętacie tę historię? O psie, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – zostać uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej?

Jego historia znalazła się w serwisach informacyjnych na całym świecie. Internauci pisali: „historie, takie jak ta przywracają wiarę w ludzi”, „są na świecie dwa typy ludzi – jedni powiedzą: „Cóż, to tylko pies”, inni – na wyższym poziomie etycznym – zrozumieją, jak świetna jest to wiadomość”. Pies Baltic jest obecnie członkiem załogi R/V Baltica oraz honorowym psim obywatelem miasta Gdynia, a także „twarzą” gdyńskiej kampanii „Pies w wielkim mieście”. Baltic wraz ze swoim opiekunem – Adamem Buczyńskim – otrzymali już setki listów z całego świata, w tym list z podziękowaniem za uratowanie Baltica od Brigitte Bardot.

Obsada:
Jolanta Darewicz jako I osoba z załogi,
Jacek Gierczak jako Pan Adam,
Edyta Janusz-Ehrlich/Wioleta Karpowicz jako II Oficer,
Jadwiga Sankowska jako Rzeczniczka,
Joanna Tomasik jako II osoba z załogi,
Andrzej Żak jako Kapitan.

Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autor: Barbara Gawryluk
Data premiery: 2012-12-16
Gatunek: dla dzieci
Scenografia: Mariusz Waras
Muzyka: Michał Jacaszek
Czas trwania: 70 min

 

ORGANIZATOR

Miejski Teatr Miniatura

Jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce (jako instytucja państwowa powstał w 1950 roku), znajdujący się w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Co roku wystawia około 280 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów. Powstają tu przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1 roku życia. Repertuar teatru dopełniają wydarzenia towarzyszące premierom oraz powstające we współpracy z innymi instytucjami kultury, wydawnictwami i organizacjami pozarządowymi. Są to m.in. warsztaty rodzinne, spotkania otwarte, panele i debaty, kiermasze z książkami, festiwale lub przeglądy.

INFORMACJE

Wiek: od 6 lat
Organizator: Miejski Teatr Miniatura
Kontakt: tel.  58 341 12 09 
E-mail: teatr@teatrminiatura.pl
Wstęp: 17-21 zł
www: http://www.teatrminiatura.pl/