Książka

O czym szumią fale Bałtyku?

Książka rozbudza w młodym czytelniku ciekawość morskich głębin. Dzięki ilustracjom w niej zawartym dziecko poznaje interesujące zwierzęta żyjące w Morzu Bałtyckim. Uczy się biologii morza poprzez zabawę i staje się pasjonatem Bałtyku.

W tej interaktywnej książce dzieci oglądają kamuflujące się stornie, czytają, kim jest kur diabeł, przytulają się do foki, dowiadują się, która ryba jest najlepszym tatą na świecie lub jak to możliwe, że zmieraczek plażowy lubi sprzątać plaże. Świat i zwierzęta inspirują, budzą skojarzenia i uruchamiają wyobraźnię. Umieszczone w książce zadania wciągają młodych czytelników do pasjonującej zabawy ze zwierzętami. Dzieci oglądając ilustracje, rysując i wypełniając ćwiczenia, stają się współtwórcami tej książki! Zabierając książkę na plażę, przeżyją wspaniałą przygodę. Rodzice czytając ją z pociechami mają wiele chwil świetnej zabawy! Twórcze zadania rozwijają kreatywność dziecka oraz ich wyobraźnię. Wysokiej jakości ilustracje, typografia oraz skład graficzny wpływają pozytywnie na kształtowanie poczucia estetyki młodego czytelnika.

Książka jest oparta na ilustracjach i poprzez obrazki komunikuje się z dzieckiem. Tekst jest sprowadzony do minimum, ponieważ jest przeznaczony dla małych dzieci.

Celem książki jest pokazanie dzieciom, że należy być otwartym, interesować się morskimi zwierzętami, poznawać świat, dbać o żyjątka i myśleć ekologicznie. Autorka książki ma nadzieję, że publikacja zainteresuje dzieci odkrywaniem morskiego świata i będzie fantastyczną przygodą!

Tekst i ilustracje: Natalia Uryniuk
Publikacja: 2018

Książka "Balticarium - morskie zabawy"

Książka została dofinansowana w ramach programu „Po stronie natury”, którego partnerami są: Żywiec Zdrój, Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Ekologiczna ARKA.

Pobierz ebook

Autorka

Natalia Uryniuk

artystka, ilustratorka

Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Jadwigi Okrassy. Zajmuje się malarstwem i grafiką, tworzy edukacyjne gry dla dzieci, ilustruje książki, projektuje ubrania. Natalia otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium „Młoda Polska”, została nominowana do nagrody Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu. W roku 2011 była stypendystką Escola Superior Artística w Porto w Portugalii, gdzie malowała tradycyjne kafle Azulejos. Na ostatnim roku studiów prowadziła Galerię Studencką Start w Gdańsku, promującą sztukę młodych artystów na Pomorzu. Uczestniczka licznych wystaw sztuki, między innymi w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Autorka ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku” i „Na Tropach Kaszub”. Pragnie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata i chęć niesienia pomocy innym.

portfolio

facebook