Książka

Najnowsza książka!

Ilustrowany album o Bałtyku "Balticarium"


Dlaczego Bałtyk jest zimny i słodki? Co to jest fitobentos? Jak wygląda omułek i ostrygojad? Kto wymyślił kosz plażowy? Balticarium to ilustrowany album o Morzu Bałtyckim, o bałtyckich zwierzętach, roślinach, portach, latarniach, tajemnicach skrytych na dnie, ale też ekologicznych zagrożeniach.  Odwiedzimy miasta, plaże i warte uwagi miejsca nadbałtyckich państw: Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rosji, Łotwy i Litwy. Poznajmy nasze morze i doceńmy jego niepowtarzalny urok. Szczególnie teraz, gdy Bałtyk i cała planeta woła o pomoc.

Książka Balticarium jest już dostępna w wybranych księgarniach stacjonarnych i online.

Wydawnictwo: Wytwórnia
Autorka: Natalia Uryniuk
Redakcja: Anna Krasucka
Rok wydania: 2019
Gdzie można kupić: Wydawnictwo Wytwórnia


Kup książkę

Książka "Balticarium - morskie zabawy"

Książka rozbudza w młodym czytelniku ciekawość morskich głębin. Dzięki ilustracjom w niej zawartym dziecko poznaje interesujące zwierzęta żyjące w Morzu Bałtyckim. Uczy się biologii morza poprzez zabawę i staje się pasjonatem Bałtyku.

W tej interaktywnej książce dzieci oglądają kamuflujące się stornie, czytają, kim jest kur diabeł, przytulają się do foki, dowiadują się, która ryba jest najlepszym tatą na świecie lub jak to możliwe, że zmieraczek plażowy lubi sprzątać plaże. Świat i zwierzęta inspirują, budzą skojarzenia i uruchamiają wyobraźnię. Umieszczone w książce zadania wciągają młodych czytelników do pasjonującej zabawy ze zwierzętami. Dzieci oglądając ilustracje, rysując i wypełniając ćwiczenia, stają się współtwórcami tej książki! Zabierając książkę na plażę, przeżyją wspaniałą przygodę. Rodzice czytając ją z pociechami mają wiele chwil świetnej zabawy! Twórcze zadania rozwijają kreatywność dziecka oraz ich wyobraźnię. Wysokiej jakości ilustracje, typografia oraz skład graficzny wpływają pozytywnie na kształtowanie poczucia estetyki młodego czytelnika.

Książka jest oparta na ilustracjach i poprzez obrazki komunikuje się z dzieckiem. Tekst jest sprowadzony do minimum, ponieważ jest przeznaczony dla małych dzieci.

Celem książki jest pokazanie dzieciom, że należy być otwartym, interesować się morskimi zwierzętami, poznawać świat, dbać o żyjątka i myśleć ekologicznie. Autorka książki ma nadzieję, że publikacja zainteresuje dzieci odkrywaniem morskiego świata i będzie fantastyczną przygodą!

Tekst i ilustracje: Natalia Uryniuk
Publikacja: 2018

Książka została dofinansowana w ramach programu „Po stronie natury”, którego partnerami są: Żywiec Zdrój, Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Ekologiczna ARKA.

Pobierz ebook

Autorka

Natalia Uryniuk

artystka, ilustratorka

Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom magisterski obroniony w 2014 r. w pracowni prof. Janusza Górskiego. Zajmuje się malarstwem i grafiką, ilustruje książki, projektuje ubrania. Autorka projektu artystyczno-edukacyjnego w 9 językach Balticarium.com na temat zwierząt Morza Bałtyckiego, który otrzymał wyróżnienie w konkursie Kampania Społeczna Roku, patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artystka otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium „Młoda Polska”. Studiowała także w Portugalii jako stypendystka Escola Superior Artística w Porto. Jej prace są pokazywane na licznych wystawach, między innymi w galeriach w Singapurze, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie oraz licznych miastach w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje indywidualna wystawa w prestiżowej Galerii Kordegarda w Warszawie. Autorka ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku”, „Na Tropach Kaszub”, "Ping i Pong", „Balticarium – bałtycki zeszyt ćwiczeń”, „Balticarium – morskie zabawy” oraz "Balticarium". Ostatnia z publikacji stanowi ilustrowane kompendium wiedzy o Bałtyku i została wydana w sierpniu 2019 r. przez nagradzane Wydawnictwo Wytwórnia. Pragnie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata i chęć niesienia pomocy innym.

portfolio

facebook