Konkurs fotograficzny "Kolory Bałtyku" NCK

SZTUKA

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie. Aby wziąć w nim udział wystarczy zmieścić fotografię na Instagramie i oznaczyć hasztagiem #KoloryBałtykuNCK oraz odnośnikiem @nckgdansk, wraz z określeniem odpowiedniej kategorii wiekowej (<15 lub >16).

TEMAT: Morze Bałtyckie

TERMIN NADSYŁANIA: 8 czerwca – 9 września 2018 r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 21 września 2018 r.

NAGRODY: laureaci będą mogli wziąć udział specjalnych warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez duet artystyczny Aleksandry Kotarskiej i Roberta Sęka. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone zestawami gadżetów.

Konkurs jest częścią nowego projektu edukacyjnego NCK Kolory Bałtyku, którego celem jest przybliżenie różnorodnych aspektów związanych z Morzem Bałtyckim. Poszczególne działania kierowane są do odbiorców w zróżnicowanych grupach wiekowych. Składa się z:
    •    Wykładu o fotografowaniu (7 czerwca)
    •    Konkursu fotograficznego (8 czerwca - 9 września) - regulamin
    •    Wykładów popularnonaukowych dla dorosłych i młodzieży (październik, listopad, grudzień)
    •    Warsztatów dla dzieci i młodzieży (październik, listopad, grudzień)


PROWADZĄCY

Ola Kotarska absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi CSW Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi „Znajomi znad morza” we Wrocławiu. Szuka metod przekładu informacji, pozyskiwanych różnymi narzędziami na język malarstwa. Twórczyni zdjęć i animacji.

Robert Sęk z wykształcenia fotograf, absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak CSW Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną – głównie w obrębie fotografii analogowej oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.

INFORMACJE

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Wiek: dzieci i młodzież do 15 lat włącznie (<15), młodzież i dorośli 16 i więcej lat (>16)
Nadsyłanie zgłoszeń: zamieścić fotografię na Instagramie i oznaczyć hasztagiem #KoloryBałtykuNCK oraz odnośnikiem @nckgdansk, wraz z określeniem odpowiedniej kategorii wiekowej (<15 lub >16)
Regulamin: bit.ly/2LprH1t
Facebook: www.facebook.com/events/258513321360590/
Więcej informacji o projekcie: bit.ly/2Jid2Ey
Ogłoszenie wyników: 21 września 2018 r.
Zgłoszenia: do 9 września 2018 r.