ARCHIWUM: Na Fali Marzeń

SZTUKA

Prace Natalii Uryniuk są ciekawą odpowiedzią na ważne tematy. Artystka ma rozpoznawalny styl: najczęściej stosuje jaskrawe kolory i czarną linię jako obrys. Ostatnio zainspirowana dziełami francuskiego artysty Henri Matisse zaczęła używać w swoich pracach wycinanych kształtów. Jej prace są inteligentne, satyryczne i zabawne. Idealnie działają jako wzór na tekstyliach, a także ilustracje do książek dla dzieci. Natalia jest bardzo pracowita i uparta. Może stworzyć setki ilustracji, aby wybrać tę jedyną. Nawet jeśli jest to prosty rysunek.

Na wystawie Natalii Uryniuk przekonamy się, że ​​głębiny morskie są jeszcze bardziej fascynujące. Jej prace pokazują zwierzęta i świat, w którym żyją. Widzowie wystawy zaczynają tworzyć własne interpretacje prac, dzięki czemu pobudzają swoją wyobraźnię. Celem twórczości Natalii Uryniuk jest pokazanie nam, że ważne jest, aby pozostawać otwartym, odkrywać świat, interesować się zwierzętami morskimi, dbać o wszystkie stworzenia i myśleć ekologicznie.

Niektóre z prac na wystawie pochodzą z najnowszego projektu Natalii Uryniuk: Balticarium. O czym jest ten projekt? Jest to pierwsza na świecie wielojęzyczna platforma edukacyjna umożliwiająca poznawanie zwierząt Morza Bałtyckiego. Balticarium otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Projekt łączy sztukę, kulturę i naukę wokół środowiska Morza Bałtyckiego i jego zwierząt w sposób angażujący i znaczący.

INFORMACJE

Organizator: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie/ Galeria EMGdotART w Kantonie
Kurator: Miranda Sun
Wernisaż: 24 maja 2017, 18:30
Czas trwania wystawy: 25 maja – 24 czerwca 2017
Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00  Poniedziałek-Sobota
Miejsce: Galeria EMGdotART, C5, Redtory, ulica 128 Yuan Cun Si Heng, dzielnica Tian He, Kanton, Chiny

Wystawa jest współtworzona ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.