ARCHIWUM: Festiwal Twórczości dla Dzieci

SZTUKA

Dnia 13 maja 2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki” organizowany przez inicjatywę Pasja Aktywność Wsparcie, Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Festiwal ma na celu przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom wartościowej oferty kulturalnej, skierowanej do młodego odbiorcy. Organizatorzy pragną również, by „Karuzela Sztuki” stała się miejscem, w którym będzie możliwość zaprezentowania swojej twórczości przez artystów z naszego regionu.

W ramach Festiwalu zaplanowane są następujące wydarzenia:

- przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Młodzieżowy na podstawie wierszy dla dzieci Elżbiety Krystek-Jones, ilustrowane pracami Natalii Uryniuk, prowadzącej projekt Balticarium,
- spotkania z autorami i ilustratorami książek,
- promocja rękodzieła dedykowanego dzieciom, w formie zabawek i elementów wystroju dziecięcych pokojów,
- warsztaty dla dzieci: literackie, plastyczne, muzyczne oraz radiowe,
- animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Szczegółowa oferta wraz z harmonogramem znajdzie się na plakatach, na stronie Biblioteki, Urzędu Gminy oraz na Facebook/Festiwal Twórczości dla Dzieci.

Wstęp na festiwal jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. By zgłosić dziecko do udziału w wybranych warsztatach, odbywających się podczas festiwalu, należy przesłać imię, nazwisko i wiek dziecka, numer telefonu kontaktowego oraz tytuł zajęć na adres karuzelasztuki@interia.pl. Zapisy przyjmowane są wyłącznie drogą mailową.

INFORMACjE

 

Wiek: bez ograniczeń
Organizator: Pasja Aktywność Wsparcie, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo i Kosakowskie Centrum Kultury
Kontakt: karuzelasztuki@interia.pl
Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy
www: facebook.com/festiwaltworczoscidladzieci