ARCHIWUM: Balticarium na Dniu Europy w Kijowie

SZTUKA

Instytut Polski w Kijowie zaprasza, zwłaszcza gości odwiedzających Kijów z okazji Dnia Europy, do odwiedzenia stoiska promocyjnego Rzeczypospolitej Polskiej, który 14 maja powstanie na Placu św Zofii w Kijowie. Ceremonie Dnia Europy otworzy Jan Piekło - Ambasador RP na Ukrainie.

Polska  przygotowała dwie wystawy fotograficzne: „2017 - Rok Wisły” i „Polskie miasta położone nad brzegiem Wisły” . Podczas koncertu galowego, który rozpocznie obchody Dnia Europy, orkiestra wykona między innymi Polonez Ogińskiego „ Pożegnanie Ojczyzny ” . Ponadto, zostanie pokazany film promocyjny „Polska - dowiedz się więcej” .

Nie przegap również ciekawych imprez dla najmłodszych uczestników Dnia Europy. Dzieci i młodzież będą miały okazję nauczyć się tańczyć polskiego tańca ludowego z członków grupy folklorystycznej „Polana znad Dniepru” . Nauczyciele języka polskiego w formie gier i zabawy będą prowadzić zajęcia w języku polskim. Specjalnie dla dzieci, przygotowano wystawę  „Balticarium”. Ciekawe, kolorowe ilustracje będą interesujące dla wszystkich. Uczestnicy poznają tajemniczy świat Morza Bałtyckiego.

Na stoisku będą dostępny broszury informacyjnej o turystycznych i kulturalnych zabytkach w Polsce. Po pozytywnej decyzji w UE, dzięki lat starań porozumienia z rządem polskim. Od 11 czerwca 2017 roku obywatele Ukrainy bez wiz będą mogli odwiedzić najbardziej malownicze miejsca w Polsce.

Młodzi ludzie zainteresowani studiowaniem w Polsce, znajdą informacje o edukacji, które oferują najlepsze polskie uczelnie.

12:00 - uroczyste otwarcie Dnia Europy (z udziałem Ambasadora RP na Ukrainie Janem Piekło); 
13:00 - 14:00 - Koncerty krajów uczestniczących w obchodach Dnia Europy; 
14:00 - 17:30 - zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez członków grup ludowych i nauczycieli języka polskiego.

INFORMACJE

Wiek: bez ograniczeń
Organizator: Instytut Polski w Kijowie
Kontakt: infoipkyiv@msz.gov.pl
Wstęp: bezpłatny
www: http://www.polinst.kiev.ua/