Galeria

Warsztaty, Przedszkole Parkowe Wzgórze, Gdańsk

Grupa przedszkolaków dzięki warsztatom poznała bliżej mieszkańców Morza Bałtyckiego. Wbrew wcześniejszym przekonaniom dowiedzieli się, że w Bałtyku nie mieszkają płaszczki, rekiny i piranie. Młodzi morscy odkrywcy wybrali jedno z pięciu zwierząt i wykonali ich własne interpretacje. Największą popularnością cieszyła się wężynka. Małe arcydzieła były bardzo kolorowe, a dzieci dzięki swojej wyobraźni sprawiły, że każde zwierzę było wyjątkowe. Na koniec wszyscy wspólnie stworzyli piękne Morze Bałtyckie pełne wężynek, chełbii modrych, sercówek, tasz i kaczek krzyżówek.

Prowadząca: Natalia Uryniuk
Organizator: Przedszkole Parkowe Wzgórze
Miejsce: Przedszkole Parkowe Wzgórze, Gdańsk
Czas: 15 lutego, 2017

Warsztaty, Nadmorski Plener Czytelniczy na Bulwarze w Gdyni

To był wspaniały dzień! Warsztaty Balticarium bardzo udanie rozpoczęły Nadmorski Plener Czytelniczy. Pogoda dopisała, mali przyjaciele Bałtyku wraz z rodzicami zjawili się w świetnych nastrojach, wysłuchali rymowanek o zwierzętach z zatoki, a później stworzyli cudowne prace. Sami zobaczcie! Przy okazji Balticarium dziękuje Panu Piotrowi Mirowiczowi za wsparcie na scenie. No i na koniec przemiłe spotkanie z Panem Prezydentem Bronisławem Komorowskim, który chwilę po Balticarium gościł na scenie Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. Do zobaczenia za rok na bulwarze!

Prowadzące: Natalia Uryniuk, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Organizator: Nadmorski Plener Czytelniczy
Miejsce: Bulwar Nadmorski, Gdynia
Czas: 29 lipca, 2016

Warsztaty, XVII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej

Balticarium ruszyło na podbój Kaszub. Uczestniczyliśmy w Kościerskich Targach Książki. W ich trakcie odbyły się warsztaty dla dzieci na temat bałtyckich zwierząt, i to na samej scenie. Młodzi Kaszubi bardzo polubili wężynkę, zmieraczka plażowego, stornię i sercówkę. Sami popatrzcie na ich uśmiech od ucha do ucha.

Prowadzące: Natalia Uryniuk, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Organizator: Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej
Miejsce: Rynek w Kościerzynie
Czas: 9 lipca, 2016 

Warsztaty, Gdynia Design Days

Młodzi uczestnicy warsztatów przekonali się, że nasze morze pełne jest interesujących stworzeń. Są tu organizmy świetnie przystosowane, czasem o śmiesznie brzmiących nazwach. Plansze w postaci wydruków oraz prezentacji przedstawiały zarówno ilustrowane wizerunki zwierząt, jak i zdjęcia. Obrazki uruchomiły wyobraźnię dzieci. Zadaniem młodych artystów-biologów było wykonanie własnych interpretacji wybranych przez siebie morskich zwierząt. Wskazanie zwierzęcia, które się narysuje, stanowiło formę jego zaadoptowania. Dzieci ułożyły historię swojego podopiecznego, nadawały mu imię, określiły ulubione "zajęcia", przyjaciół i przyzwyczajenia. Opisy były związane z prawdziwą charakterystyką zwierząt. Dzieci są wrażliwymi obserwatorami i często bardziej doceniają przyrodę niż dorośli. Przyszłość i stan Bałtyku leży w rękach potomnych, więc warto zaprzyjaźniać dziecko z tematem od najmłodszych lat.

Prowadząca: Natalia Uryniuk
Organizator: Festiwal Gdynia Design Days
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni
Czas: 7 lipca, 2016

Wykład, Biznes, CSR i prawa człowieka w gdańskiej Olivia Business Center

Podczas spotkania na temat społecznej odpowiedzialności firm Natalia Uryniuk miała przyjemność wysłuchania wykładu Jacqueline Kacprzak, Radcy Ministra w Ministerstwie Rozwoju na temat „Biznes, CSR i prawa człowieka”. Po wykładzie Natalia zaprezentowała gościom projekt o zwierzętach w Bałtyku i przybliżyła działalność Balticarium. Ogromne podziękowania należą się Pani Ewie Sowińskiej, zastępcy prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów za zaproszenie na spotkanie. Serdecznie zachęcamy firmy społecznie odpowiedzialne do zostania przyjaciółmi Balticarium! Więcej na ten temat w zakładce Przyjaciele.

Prowadząca: Natalia Uryniuk
Organizator: ESO Audit, Olivia Business Center oraz Gdański Klub Biznesu
Miejsce: Gdańsk, Olivia Business Center
Czas: 6 lipca, 2016

Wykład, Gdynia Design Days

W trakcie wykładu słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoznać i obserwować bałtycką faunę, jak być dobrym sąsiadem naszego morza, jak wesoło, rodzinnie, mądrze i kolorowo spędzić czas na plaży. Dowiedzieli się także o projekcie bałtyckiego portalu internetowego i o kolejnych pomysłach Balticarium. „Odzyskane” hasłem GDD 2016. Chcemy by wszyscy, którzy są po sąsiedzku z Bałtykiem, ODZYSKALI ciekawość i radość z poznawania najbliższego środowiska! Wykład skierowany był do dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Ogromne podziękowania dla Saszy Reznikow, aktora Teatru Muzycznego w Gdyni za ciekawe wcielenie się głosem w bałtyckie zwierzęta.

Prowadzące: Natalia Uryniuk i Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Gość specjalny: Sasza Reznikow
Organizator: Festiwal Gdynia Design Days
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni
Czas: 5 lipca, 2016

Warsztaty, Święto Morza w Gdyni

Pierwsze warsztaty Balticarium okazały się wielkim sukcesem. Dziękujemy wszystkim małym przyjaciołom za świetną zabawę. Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego - dla Was wielkie brawa! Uwielbiamy takie edukacyjne inicjatywy jak Święto Morza w Gdyni.

Prowadzące: Natalia Uryniuk i Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Organizator: Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
Miejsce: Gdynia
Czas: 25 czerwca, 2016