Galeria

Wystawa „Na Fali Marzeń", Kanton, Chiny

Na wystawie indywidualnej "Na Falii Marzeń" można było się przekonać, że głębiny morskie są jeszcze bardziej fascynujące. Widzowie wystawy zaczynali tworzyć własne interpretacje prac, dzięki czemu pobudzali swoją wyobraźnię. Natalii celem było pokazanie, że ważne jest, aby pozostawać otwartym, odkrywać świat, interesować się zwierzętami morskimi, dbać o wszystkie stworzenia i myśleć ekologicznie. Niektóre z prac na wystawie pochodzą z projektu Balticarium. Wernisaż osładzały czekoladki z firmy Bałtyk.

Artysta: Natalia Uryniuk
Organizator: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie / Galeria EMGdotART w Kantonie
Kurator: Miranda Sun
Wernisaż: 24 maja 2017, 18:30
Miejsce: Galeria EMGdotART, Kanton, Chiny
Czas: 25 maja - 24 czerwca, 2017

 

 

Wykład i warsztaty, Guangzhou Academy of Fine Arts, Chiny

Natalia Uryniuk pierwszy raz w życiu miała okazję poprowadzić wykład i warsztaty dla sześćdziesięciu studentów grafiki jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Chinach: Guangzhou Academy of Fine Arts.
Było to wspaniałe doświadczenie! Podczas wykładu pokazywała swoje ilustracje m.in. z projektu Balticarium oraz opowiadała o pracy ilustratora. Tematem warsztatów było stworzenie plakatów społeczno-ekologicznych na temat mikroplastiku. Studenci byli bardzo zaangażowani i zrealizowali ciekawe odpowiedzi na zadany temat. Natalia miała okazję poznać wspaniałych profesorów i ma nadzieję, że zaowocuje to współpracą między uczelniami.

Prowadzący: Natalia Uryniuk
Organizator: Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polski w Kantonie
Miejsce: Guangzhou Academy of Fine Arts, Chiny
Data: 22 maja, 2017

Festiwal Twórczości dla Dzieci, Kasakowo

W ramach Festiwalu odbyły się trzy wydarzenia współorganizowane z Balticarium. Jednym z nich była wystawa ilustracji Natalii Uryniuk. Natomiast Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo przygotował przedstawienie teatralne, na którym Neptun i Fala przenieśli dzieci w podwodną krainę. Odczytali również wiersze o zwierzętach Bałtyku autorstwa poetki Elżbiety Krystek-Jones. Przygotowali liczne zabawy w tym wspólne odśpiewanie morskiej piosenki. Ponadto odbyły się warsztaty "Bałtyk i jego przyjaciele" prowadzone przez KamiKaa - Kamila Szelągowicz. W czasie warsztatów dzieci i rodzice przygotowali kolorowe zwierzęta Bałtyku.

Prowadzący: Natalia Uryniuk, Kamila Szelągowicz, Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo
Organizator: Festiwal Twórczości dla Dzieci
Miejsce: Dom Kultury w Pierwoszynie
Data: 13 maja, 2017

Wystawa „Ciekawostki z Morza Bałtyckiego", Kijów, Ukraina

Wystawa była częścią stoiska promocyjnego Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Dnia Europy. Ilustracje przygotowano w wersji polskiej i ukraińskiej. Zaprezentowno również dwie wystawy fotograficzne „2017 - Rok Wisły” i „Polskie miasta położone nad brzegiem Wisły”. Podczas koncertu galowego, który rozpoczął obchody Dnia Europy, orkiestra wykonała Polonez Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny ”. Ponadto pokazano film promocyjny „Polska - dowiedz się więcej”. Nauczyciele języka polskiego w formie gier i zabawy prowadzili zajęcia po polsku.

Artystka: Natalia Uryniuk
Organizator: Instytut Polski w Kijowie
Miejsce: Plac św Zofii, Kijów, Ukraina
Czas: 14 maj 2017

Wykład, Polska Akademia Dzieci, Gdańsk

Podczas spotkania Polskiej Akademii Dzieci, młodzi studenci wysłuchali dwóch prelekcji. Pierwszy wykład „Nasz wierny przyjaciel – pies ” poprowadziła dziewięcioletnia Małgosia. Dzieci dowiedziały się, że kynologia to nauka zajmująca się chowem i hodowlą psów, tresurą, badaniem ich zachowań, a także zapoznały się z rasami psów. Drugi wykład „Zwierzęta Morza Bałtyckiego” zaprezentowało Balticarium. Dzieci dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt mieszkają w Bałtyku. Poznały pięć wybranych zwierząt: chełbię modrą, taszę, pąklę, ostrygojada i sercówkę. Ponadto dowiedziały się jak korzystać z gier edukacyjnych Balticarium, zarówno aby się dobrze bawić i poznawać zwierzęta Morza Bałtyckiego.

Prowadząca: Klaudia Iwanek
Organizator: Polska Akademia Dzieci
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańsk
Czas: 28 kwietnia, 2017

Wystawa ”Ciekawostki z Morza Bałtyckiego”, Akwarium Gdyńskie

Na wystawie ilustracji w Akwarium Gdyńskim można było zobaczyć 23 prace przedstawiające zwierzęta Morza Bałtyckiego. Grafiki przygotowała Natalia Uryniuk, autorka projektu Balticarium. Jej znakiem rozpoznawczym są wyraziste kolory oraz luźna kreska. Każdej ilustracji towarzyszył ciekawy fakt o zwierzęciu, dzięki czemu wydarzenie miało także wymiar edukacyjny. Informacje szokowały nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Kto by pomyślał, że belona składa owłosione i zielonkawe jaja? Jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek, zajrzyjcie koniecznie na naszą zakładkę Zwierzęta.  

Artystka: Natalia Uryniuk
Organizator: Akwarium Gdyńskie MIR-PIB
Miejsce: Akwarium Gdyńskie, Gdynia
Czas: 23 marca – 18 kwietnia, 2017

Wykład, Multikino, Gdynia

W trakcie wykładu Balticarium, w ramach Akademii Filmowej Multikina, dzieci poznały osiem bałtyckich zwierząt. Słuchacze dowiedzieli się między innymi: czym jest plankton, jak rozróżnić samice od samców chełbi modrych oraz kaczek krzyżówek, a także co łączy zakochanych samców ciernika i taszy. W czasie prelekcji zaplanowano atrakcje: dzieci wspólnie stworzyły morskie fale oraz naśladowały ostrygojady. Dla uważnych słuchaczy przewidziano słodkie nagrody w konkursie wiedzy o mieszkańcach Morza Bałtyckiego. Dzieci były wyjątkowo aktywne i chętnie angażowały się odpowiadając na pytania podczas wykładu. 

Prowadząca: Natalia Uryniuk,
Organizator: Akademia Filmowa Multikina,
Miejsce: Multikino, Gdynia,
Czas: 15 marca, 2017

Wystawa i warsztaty, Dom Sztuki GAK, Gdańsk

Dzień pełen atrakcji. Za nami pierwsza wystawa Balticarium! W Domu Sztuki Gdańskiego Archipelagu Kultury miał miejsce wernisaż wystawy Balticarium, gdzie zaprezentowano ponad dwadzieścia ilustracji zwierząt. Wystawę połączono z warsztatami dla uczniów trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku. Dzieci poznały bliżej pięć wybranych zwierząt bałtyckich. Dowiedziały się jak wyglądają, co jest ich pokarmem i odkryły ich zwyczaje. Następnie wykonały interpretacje zwierząt w postaci kukiełek na patykach. Na koniec dzieci wspólnie zaprezentowały kolorową ławicę. W czasie warsztatów dzieci z zainteresowaniem czytały umieszczone pod ilustracjami opisy i ciekawostki na temat morskich zwierząt.

Prowadząca: Natalia Uryniuk
Organizator: Dom Sztuki, Gdański Archipelag Kultury
Miejsce: Dom Sztuki, Gdańsk
Czas: 16 lutego, 2017