DIY - Podwodny świat

INNE

Zapraszamy do wspólnego tworzenia podwodnego świata mórz i oceanów. Wszystkie morskie stworzenia zostały wycięte z opakowania po jajkach i umieszczone w jego wieczku. Obrazek jest przestrzenny, można zmieniać położenie rybki i meduzy, bawić się, a jak się znudzi - powiesić na ścianie.

Materiały i przybory:

1. Z opakowania po jajkach odcinamy wierzch- to będzie morze, w którym umieszczone zostaną wszystkie morskie stworzenia. Z pozostałej części opakowania wycinamy rybkę - oddzielnie brzuszek i oddzielnie ogonek, meduzę, brzuszek oraz dwa szczypce kraba, dwie części muszli oraz wodorosty.

2. Malujemy wnętrze pokrywki oraz wszystkie elementy podwodnej fauny i flory farbami i pozostawiamy do wyschnięcia. Moje dziecko uwielbia malować! Różne faktury, kształty, papier, gazety… a na końcu stół i siebie!

3. Sklejamy rybkę z jej ogonkiem, meduzie przyklejamy falujące nóżki z tasiemki, krabowi przyklejamy szczypce oraz nóżki z drucika kreatywnego, sklejamy również elementy wodorostów. Naklejamy ruchome oczka. Do klejeniach takich elementów używam kleju Magic a następnie zabezpieczam miejsce sklejenia klamerkami do bielizny. I ćwiczę cierpliwość wraz z moim dzieckiem…

4. W obu częściach muszelki robimy po dwie dziurki i przewlekamy przez nie tasiemkę. Zawiązujemy kokardkę a we wnętrzu muszli umieszczamy błyszczącą perłę. Można również zrobić perłę srebrnym klejem brokatowym.

5. Do meduzy oraz rybki przyszywamy pomponiki - to pozwoli nam umieścić je w otworach pokrywki i sprawi wrażenie unoszenia się w morzu.

6. Na dole pokrywki przyklejamy żółtą zygzakowatą tasiemkę, po obu stronach zielone wodorosty. Wkładamy nitki z pomponikami rybki i meduzy do otworków w pokrywce - ja nacięłam głębiej otwory i tam umieściłam nitki. Na dole umieszczamy kraba i muszelkę z perłą.

Proszę, oto nasza diorama przedstawiająca podwodny świat mórz i oceanów. Diorama to rodzaj obrazu przedstawiony w głębokim obramowaniu, dający wrażenie głębi. A jednocześnie ciekawa zabawka z ruchomymi elementami.

Zapraszamy do zabawy w tworzenie podwodnego świata a następnie snucia podmorskich opowieści wraz z dziećmi!

 

Źródło: ekodziecko.com

AUTORZY

ekodziecko.com

strona z pomysłami na zabawy edukacyjne oraz prace plastyczne dla dzieci

Serwis ekoDziecko.com tworzą dwie osoby:

Monika - mama i jednocześnie logopeda pracująca z dziećmi od 2000 roku. Monika jest absolwentką Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej, Terapii Pedagogicznej, Neurologopedii oraz Pedagogiki Specjalnej - specjalność edukacja integracyjna i włączająca.

Od lat pilnie śledzi nowinki związane z logopedią, terapią pedagogiczną oraz wychowaniem uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach, wykładach i konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologopedów. Jej pasją jest praca z dziećmi, a siłą napędową radość jaką ona daje. 

Robert – tata, zajmuje się rozwojem, warstwą techniczną i promocyjną serwisu. 

Uwielbiamy się bawić, najlepiej rodzinnie. Stąd powstała idea podzielenia się z Wami naszymi pomysłami.Razem wychowujemy cudownego synka (a od niedawna tez córeczkę), dzięki któremu powstał pomysł na stronę. 

 

strona